Obsługa prawna firm

obsługa prawna firm

Obecnie coraz więcej firm i przedsiębiorstw decyduje się na skorzystanie z obsługi prawnej oferowanej przez kancelarie prawne. Kompleksowa obsługa klientów biznesowych ukierunkowana jest na rozwiązywanie częstych problemów pojawiających się w trakcie prowadzenia działalności gospodarczej jak i podczas negocjacji czy sporządzania umów z kontrahentami.

 

Klienci korporacyjni

Obsługa prawna jest nieodłącznym elementem z którego korzystają klienci korporacyjni. Każde rozbudowane przedsiębiorstwo decydujące się na skorzystanie z oferty kancelarii może uzyskać zastępstwo prawne i procesowe w różnego typu postępowaniach, a także prawne wsparcie bieżącej działalności firmy. Kompleksowe obsługi zawierają również przygotowywanie wzorów umów oraz regulaminów, które następnie będą mogły zostać wykorzystane przez firmę. Obsługa prawna często okazuje się być niezbędna w momencie konieczności podjęcia negocjacji z partnerami biznesowymi lub innymi przedsiębiorstwami, których obecność jest częścią prowadzenia działalności. Ponadto istotne jest również  wsparcie prawne w przygotowywaniu wniosków i reprezentacji w postępowaniach administracyjnych. Korporacje decydujące się na podjęcie stałej współpracy z kancelariami oferującymi obsługę prawną mogą w każdej sytuacji liczyć na szybką realizację zlecenia.

 

Obsługa prawna przedsiębiorstw

Zarówno rozbudowane przedsiębiorstwa jak i niewielkie firmy  często muszą korzystać z obsługi prawnej. Jest to niekiedy nieunikniony element związany bezpośrednio z prowadzeniem danego biznesu. Przedsiębiorstwa mogą zdecydować się na utworzenie osobnego działu prawnego w swojej firmie, który będzie zajmował się realizacją zleceń, jednak bardzo często osoby zarządzające decydują się na skorzystanie z obsługi zewnętrznej. Jest to wygodne dla firm ze względu na wyeliminowanie konieczności tworzenia w biurze nowych miejsc pracy, spłacania dodatkowych opłat za energię, wyposażenia pokojów. Obsługa prawna oferowana przez różnorodne kancelarie gwarantuje kompleksową obsługę oraz pomoc we wszelkich kwestach prawnych, administracyjnych a nawet organizacyjnych. Owe usługi ukierunkowane są przede wszystkim na skuteczne rozwiązywanie problemów przedsiębiorców oraz udzielanie im efektywnej pomocy w codziennym prowadzeniu działalności gospodarczej. Dzięki doświadczonym prawnikom możliwe jest wsparcie codziennych zadań jak i obsługa bardziej skomplikowanych okoliczności np. negocjacji biznesowych, transakcji lub rozwiązywania sporów.  Kancelaria pomaga również stworzyć dokumentację wewnętrzną w zakresie wzorów umów i regulaminów, które powinny być dostosowane do procesów gospodarczych zachodzących w strukturze firmy, jak i pozwala na optymalizację procesów gospodarczych zewnętrznych w odniesieniu do relacji danego przedsiębiorstwa z jego kontrahentami oraz administracją publiczną.

 

Sposoby rozliczania

obsługa prawna firmDecydując się na podjęcie współpracy z kancelarią w zakresie obsługi prawnej możliwe jest skorzystanie z opcji stałego ryczałtu, gdzie każdy klient nabywa określoną, stałą liczbę godzin, która jest odpowiednia pod względem stawki godzinowej. Niewykorzystane godziny nie przechodzą na następny okres rozliczeniowy. Inną możliwością współpracy jest stawka godzinowa w oparciu o pracę konkretnych prawników kancelarii. Klient sam wybiera pod kątem konkretnych sytuacji i spraw za co płaci. Model ten jest często wybierany na początku współpracy, gdyż możliwe jest stwierdzenie ile czasu i nakładu pracy ze strony prawników jest potrzebne dla danego przedsiębiorstwa. Ostatnim modelem jest ryczałtowe rozliczenie konkretnych strategicznych spraw przedsiębiorcy. Sposób ten jest stosowany podczas obsługi strategicznych zagadnień gospodarczych i niestandardowych rozwiązań prawnych, które mają duży wpływ na działalność przedsiębiorcy. Sposób i rodzaj współpracy wybiera przedsiębiorca w zależności od indywidualnych preferencji. Współpraca z kancelarią może odbywać się zarówno poprzez spotkania lub wizyty osobiste i może być uzupełniona współpracą zdalną np. poprzez kontakt telefoniczny lub mailowy.


Profesjonalne usługi prawne w zakresie obsługi firm oferuje kancelaria ze Szczecina.