Na czym polega obsługa prawna firmy?

kancelaria adwokacka

Prowadzenie własnej firmy nie jest łatwe ze względu na wiele kwestii, o których przedsiębiorca musi pamiętać.

Jeszcze więcej wysiłku kosztuje sprawowanie nadzoru nad dużą firmą oraz korporacją, zatrudniającą wiele pracowników. Prawo w Polsce jest niezwykle zawiłe, przez co nawet chwila nieuwagi może skutkować poważnymi problemami, a nieustanne zmiany wymagają kontroli przez kancelarię prawną. 

Własna firma, niezależnie od tego jak duża, wymaga od przedsiębiorcy spełnienia szeregu wymogów prawnych. Okazuje się, że w wielu przypadkach konieczna może się okazać pomoc kancelarii prawnej, która zajmuje się obsługą prawną naszej firmy. Z pomocy kancelarii warto również skorzystać w ramach pojedynczych usług, jak na przykład sporządzenia wzoru umowy czy stworzenia regulaminu. 

Kiedy będzie potrzebna pomoc kancelarii prawnej? 

Jak doświadczenie pokazuje, nawet mikroprzedsiębiorcy co jakiś czas muszą skorzystać z profesjonalnej porady prawnej. Dzięki temu nie tylko są w stanie prowadzić działalność zgodnie z obowiązującymi przepisami, ale również zapewniają sobie swobodę w podejmowaniu coraz to nowszych wyzwań. 

Profesjonalna pomoc kancelarii prawnej jest niezbędna do tego, aby zapewnić sobie prowadzenie firmy zgodnie z obowiązującymi przepisami. Obsługa prawna firmy nie zamyka się jedynie do składania pozwów i bronienia swoich praw przed sądem, ale również może być pomocna przy pozornie mniej znaczących czynnościach.

Prowadzenie własnej działalności wymaga od właścicieli stworzenia różnego rodzaju regulaminów (dostosowanych do zakresu działań firmy), tworzenia umów czy procedur. Właściciele firm wiedzą, że nieznajomość prawa nie zwalnia ich z tego, aby ich działalność była prowadzona w sposób legalny. Dlatego też korzystanie z pomocy doświadczonej kancelarii prawnej to najlepsze rozwiązanie. 

Obsługa prawna na małych i średnich firm oraz mikroprzedsiębiorstw 

Małe i średnie firmy to najczęściej przedsiębiorstwa jednoosobowe lub zatrudniających niewielką liczbą pracowników. W efekcie nie potrzebują oni stałej opieki kancelarii. Doraźne korzystanie z obsługi prawnej pozwoli im jednak trzymać rękę na pulsie i prowadzić działalność zgodnie z obowiązującą literą prawa.

Obsługa prawna małych i średnich firm, a także mikroprzedsiębiorstw może obejmować w tym przypadku takie działania jak: 

 • sporządzanie umów, regulaminów i procedur, 
 • obsługę kontroli organów PIP, ZUS oraz US, 
 • współpracę z organami administracji państwowej, 
 • weryfikację zawieranych umów pod kątem korzyści dla firmy i zgodności z prawem, 
 • doradztwo formy prowadzenia działalności gospodarczej i pomoc w wprowadzaniu zmian w KRS. 

Pomoc prawna dla małych i średnich przedsiębiorstw to doskonałe rozwiązanie jeśli wsparcie prawnika jest potrzebne tylko w niektórych sytuacjach. 

kancelaria

Profesjonalna pomoc prawna dla korporacji i dużych firm 

Duże firmy oraz korporacje wymagają zupełnie innej obsługi prawnej. Ze względu na duży zakres działań dużych przedsiębiorstw, pomoc kancelarii adwokackiej jest niezbędna do tego, aby firma spełniała wszystkie wymagania prawne. Stała obsługa kancelarii prawnej to najlepszy sposób na to, aby wszystkie działania przedsiębiorstwa były pod kontrolą.

Obsługa prawna w biznesie obejmuje wszystkie obszary dotyczące tworzenia umów, regulaminów oraz procedur, a także negocjacji z nimi związanymi. Dodatkowo kancelaria prawna zajmuje się reprezentacją spółki przed organami kontroli. 

Profesjonalna pomoc prawna dla korporacji i dużych firm skupia się także na: 

 • bieżącej obsłudze wszystkich kwestii prawnych, w ramach prawa spółek handlowych, 
 • sporządzaniu wszelkiego rodzaju dokumentacji (wewnętrznych statutów, procedur czy umów), 
 • weryfikacji umów przed ich podpisaniem i ewentualnej negocjacji, 
 • reprezentowaniu firmy przed sądem oraz innymi organami państwowymi, 
 • windykacji należności, 
 • doradztwie podatkowym oraz weryfikacji rodzaju prowadzonej działalności, 
 • prowadzeniu analiz prawnych oraz przygotowywaniu opinii. 

Zakres obsługi prawnej dla firm, niezależnie od ich wielkości, przedsiębiorca może dostosować do swoich potrzeb. Bez wątpienia jednak pomoc prawna jest niezbędna w wielu sytuacjach, dlatego warto znaleźć kancelarię prawną specjalizującą się w reprezentowaniu firm i spółek handlowych, a także świadczy szereg usług niezbędnych do ich legalnej działalności. 

Warto korzystać ze stałej lub okazjonalnej obsługi prawnej dla firm w Szczecinie, która polega przede wszystkim na kompleksowym doradztwie. Dzięki wsparciu kancelarii prawnej przedsiębiorca ma świadomość tego, że wszystkie interesy jego biznesu są pod opieką osoby doświadczonej i prowadzone zgodnie z obowiązującym prawem.