Dojazd rowerem do pracy? Tak, ale jaki wybrać model?

Rowerem do miasta

Dojeżdżanie do miejsca pracy często zajmuje bardzo dużo czasu przez korki, które wywołują u nas jedynie irytację i wzmagają nasz stres. Istnieje jednak inne rozwiązanie, które pozwala dotrzeć do celu szybko i bezproblemowo – jest to jazda na rowerze, która zdobywa coraz większą rzeszę zwolenników.

 

Mnóstwo korzyści z małej zmiany

Aktywność fizyczna zawsze jest dobra dla człowieka, jednak jazda na rowerze ma naprawdę bardzo dużo zalet. Między innymi wpływa pozytywnie na stan naszego zdrowia, wzmacnia serce i obniża ryzyko wystąpienia chorób z nim związanych, a także poprawia kondycję, wzmacnia ręce, nogi, nie obciąża stawów, a także jest odpowiednią i co ważniejsze, bezpieczną dyscypliną dla wszystkich niezależnie od ich wagi.

Oprócz tego osoby uprawiające ten sport mają wzmocnione mięśnie nóg, dobre krążenie i nie muszą się martwić żylakami. Zalety zdrowotne nie są jednak jedynymi korzyściami, ponieważ przede wszystkim poprawia się nasz wygląd, sylwetka staje się szczuplejsza, nie trzeba się jednak martwić ponownym przybraniem na wadze, ponieważ jazda na rowerze przyśpiesza nasz metabolizm i zwiększa spalanie tłuszczów, dzięki czemu możemy się przez długi czas cieszyć zdrowym i ładnym wyglądem.

Sport to nie tylko ciało, ale także umysł w dobrej formie. Codzienne ćwiczenia uwalniają endorfiny, które poprawiają nasz nastrój, uspokajają i redukują stres, jeżeli jednak te wszystkie zalety to za mało, przytoczymy jeszcze jeden, twardy argument – zysk. Bez wątpienia poruszanie się po mieście na rowerze pozwala nam zaoszczędzić na benzynie i biletach, ale to nie jest wszystko, bo oszczędzamy przede wszystkim nasz czas. Oczywiście jadąc na rowerze nie poruszamy się tak szybko jak samochodem, jednak, gdy są korki i wiemy, że samochód będzie stał w nich nieprzyzwoicie długo, to bez wątpienia lepszym rozwiązaniem jest pojechanie do pracy na rowerze.

 

Wybierz odpowiedni rower

Nie każdy rower nadaje się do dojeżdżania do pracy, na przykład wszystkim znany góral nie będzie dobrym rozwiązaniem, ponieważ wbrew pozorom nie jest on uniwersalny i chociaż można nim jeździć po każdym terenie, to na asfalcie opony będą stawiać zbyt duży opór i znacznie utrudnią jazdę.

Problemem może tutaj być także brak możliwości zamontowania błotników, bagażnika lub kosza, przez co nie tylko ubrudzimy się podczas brzydkiej pogody, ale także nie będziemy mogli zabrać ze sobą żadnego bagażu. Dla osób, które oprócz trasy rowerowej będą musiały przebyć także kawałek trasy środkami komunikacji miejskiej, idealny będzie składak, który jest łatwy w transporcie, ale także w przechowywaniu i co najważniejsze jest bardzo praktyczny, ponieważ posiada on miejsce na bagażnik.

Przykładem takiego roweru mogą być modele Krossa:

FLex 3.0
Rower składany marki Kross, rocznik 2018

Niestety ma on też wady, ponieważ nie jest odpowiedni na długie trasy i ma ograniczenia wagowe, więc nie jest przeznaczony dla każdego. Zostały nam jeszcze trzy typy rowerów, szosowy jest bez wątpienia szybki, lekki i zwinny, niestety nie jest zbyt wygodny, natomiast miejski zapewnia optymalną pozycję jazdy, komfort, wytrzymałość i możliwość zamontowania błotników i bagażnika, więc do dojazdów do pracy bez wątpienia wystarczy, szczególnie gdy kupi się damkę, która ułatwi wsiadanie na rower i sprawi, że będzie nam się wygodnie jechało nawet w oficjalnym stroju biurowym.

Rower szosowy Kross Vento 6.0
Rower szosowy Kross Vento 6.0

Na koniec zostały rowery trekkingowe, są one uniwersalne i znajdują się pomiędzy góralami a szosowymi przez co z powodzeniem można nimi jeździć w mieście jak i w terenie. Tego typu rower jest lekki przy przenoszeniu i na dodatek jest możliwe zamontowanie akcesoriów, co sprawia, że jest praktyczny i bez wątpienia sprawdzi się w miejskich warunkach oraz pozwoli wygodnie i bezpiecznie dojechać do pracy.

Kross Trans 2.0 2018 damski
Kross Trans 2.0 damski

 


Wszystkie sylwetki rowerów pochodzą z oferty sklepu internetowego KrólestwoRowerów.pl; zobacz więcej na stronie sklepu  » https://www.krolestworowerow.pl